Yerli otomobilden vergi alınmayacak!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobilin yaygınlaştırılması ve piyasaya güçlü bir giriş yapabilmesi için ÖTV'den muaf tutulacağını kaydetti.

Yerli ve milli üretim Otomobil için düğmeye basılmasına sayılı günler kaldı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, çalışmaların tamamlandığını belirterek, bu ay içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağını söyledi. Özlü, yerli otomobilin yaygınlaştırılması ve piyasaya güçlü bir giriş yapabilmesi için Özel Tüketim Vergisi yani ÖTV'den muaf tutulacağını kaydetti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, en az 3, en fazla 5 ismi bir araya getiren bir ortaklık modeli kurulacağını ifade etti. Bu ortaklık modelinde halihazırda farklı lisanslar altında yabancı marka otomobil üreten grupların yer almayacağına dikkat çeken Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, şöyle konuştu:

1507023637_660x310-bakandan-aciklama-var-yerli-otomobil-hangi-ilde-uretilecek-1500795374002.jpg

 Yerli otomobilde öncelik elektrikli motor, batarya ve yazılım teknolojisinde olacak. Kullanımı yaygınlaştırmak için teşvik edici düzenlemeler yapılacak. Bu kolaylıkları üretim yapacak firmalarla bir araya gelerek onlardan görüş alıp belirleyeceğiz.

 

 

 

 


YORUMLAR

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder

  • Misafir 05 Ekim 2017 06:22 Perşembe

    bır sakızdan vergi alıyorlar bır arabanda almıyacakalar mış hiçte mantıklı gelmedi..

    (0) (0)
  • Misafir 04 Ekim 2017 21:37 Çarşamba

    Umarım kalitesiz herkesin illalah ettiği bir araç olmaz. Başlangıcı çok zor sancılı ama bitişi çok hızlı olmasın elin gavurunun aracına muhtaç kalmayalım.

    (0) (0)
Yorumları Göster