Samsung'un milyonlarca telefonu hacklenmeye müsait!

Samsung'un, milyonlarca Android telefonu hacklenmeye müsait bir şekilde güvenlik açıkları ile kaderine terk ettiği ortaya çıktı.

Bir dönem çoğu Samsung telefonda varsayılan olarak S Suggest adına bir uygulama önyüklü olarak gelmişti. S Suggest; kullanıcılara diğer popüler uygulamaları önermek için tasarlandı.

Ancak Samsung bu S Suggest uygulamasını 2014'te kullanımdan kaldırdı. Sorunların başladığı yer de uygulamanın kaldırılması ile başladı.

Çünkü Samsung uygulama bakımını durdururken uygulama içeriğini kontrol eden alan adını idame ettirmedi. App-ssuggest.com alan adını kaptıran Samsung, böylelikle milyonlarca Android telefonunu hacklenmeye müsait konuma getirmiş oldu.

Ancak korkulan olmadı ve App-ssuggest.com alan adının bir güvenlik araştırmacısı tarafından satın alındığı kısa sürede ortaya çıktı.

1497595206_s-suggest-logo.png

Bu sonuç, kötü niyetli bilgisayar korsanlarının, güvenlik araştırmacı yerine alan adını devralmalarına karar verdiklerinde çok daha kötü olabilirdi. Çünkü alan onlara kötü niyetli uygulamaları, hala S Suggest olan bir aygıtı kullanan milyonlarca kullanıcıya ulaşabilecekti.

Samsung, bu iddiayı tartışıyor ve alan adının devralınmasına rağmen, bilgisayar korsanlarının kötü niyetli uygulamaları Android cihazlara uzaktan yükleyemeyeceğini söylüyor.

Bu iddiaya rağmen, güvenlik araştırmacısı; 24 saatlik bir süre zarfında, 2,1 milyon benzersiz cihazdan 620 milyon cihaz denetimini gördüğünü açıkladı.

 


YORUMLAR

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder

  • Misafir 19 Haziran 2017 23:07 Pazartesi

    yanlış yazmışsın ayol

    (0) (0)
  • Misafir 17 Haziran 2017 15:01 Cumartesi

    cihaz androidse zaten güvenlik söz konusu bile değildir, isterse en kral teelfon olsun

    (2) (0)